Pension Aura Špičák

Ve dnech 27.9. a 29.9. jsem měl možnost navštívit Špičík a přepsat v pensionu Aura Špičák. Níže je možné přečíst si mojí recenzi / názor na tento pension.

Celkové hodnocení: ⭐⭐⭐⭐⭐

Zkrácené hodnocení: Vynikající a čistý pension. Vhodné pro výlety po okolí a rodinnou dovoleno. Vynikající snídaně a příjemný personál.

Obsah recenze:


Informace o pensionu

Pension Aura Špičák je vynikající pension v centru Špičáku.

Cena za noc je poměrně příjemná a personál vám umožní přijet téměř kdykoliv.

V pravé tabulce je možné vidět základní informace jako check-in nebo check-out. 🙂

Kromě základního vybavení hotelu můžete nalézt na kulečník, lyžárnu / kolárnu a interní parkoviště.

Počet hvězdiček:nehodnoceno
Cena za noc se snídaní:550 Kč + 129 Kč (snídaně)
Check-in:14:00 – 21:00
Check-out:do 10:00
Čas snídaně:07:00 – 10:00
Wi-FiAno
Televize na pokojiAno

Umístění pension

Pension Aura je umístěn přímo na silnici, která protíná Špičák. Pension se nachází nedaleko lanovky na Pancíř, horské služby a centrálního parkoviště. V případě, že budete chtít zaparkovat u pensionu, tak můžete využít jejich privátní parkoviště.

Umístění pensionu Aura

Přijedete-li na Špičák vlakem, tak se do pensionu Aura dostanete po méně frekventované silnici a přes parkoviště. Cesta z nádraží do hotelu vám zabere tak 5 – 10 minut.

Abych to shrnul, tak umístění je vynikající, protože to máte blízko do restaurace na nádraží a skiareálu Špičák. Je to tedy ideální pension na lyžování i tůry.


Železnorudsko a Špičák

Železnorudsko a Špičák je velmi oblíbená oblast zejména u lidí z Plzně. Jde o městečko Železná ruda a horskou vesničku Špičák. Celé Železnorudsko je spojené železniční tratí Špičák – Železná Ruda Alžbětín.

V Železné rudě naleznete informační centrum, muzeum, vyhlášené cukrárny nebo restaurace. Na Špičáku naleznete dobrou restauraci na nádraží a skiareál Špičák.

Ze Špičáku se můžete vydat na ledovcová jezera nebo do dalších částí Šumavy. Rozhodně je to zajímavé místo na návštěvu. 🙂


Fotografie

Na následujícím obrázku je možné vidět několik fotografií z víkendu 27.9. – 29.9. Bohužel máme fotky pouze zvenčí, jelikož jsme zapomněli vyfotit pokoje.

Spali jsme však v 8. pokoji a fotky můžete nalézt na oficiálním webu.

Fotka pensionu aura zvenku. Vlevo se nachází parkoviště a napravo silnice protínající Špičák.

Fotka pensionu Aura zvenku

Níže je možné vidět parkoviště, kde jsme parkovali naše auto. Jde o soukromé parkoviště. Napravo je pak schované sezení, kde můžete posedět. Co jsme pochopili, tak penzion je oblíbený u motorkářů. Vaší motorku můžete schovat pod přístřeškem.

Fotka privátního parkoviště

Názor

✳️ Pension Aura je pension pro nenáročné. Krásně uklizený, klidný a můžete si zde pořádně odpočinout. Jde o klasický rodinný pension, který využijete při dovolené na Šumavě.

✳️ Pokoj byl krásně uklizený s poměrně pohodlnou postelí a zároveň krásnou koupelnou. Měl jsem možnost spát v podkrovním pokoji a musím uznat, že to byla naprostá paráda.

✳️ Pokoj číslo 8. měl k dispozici balkón s výhledem na Špičák, který jsme bohužel nevyužili, jelikož bylo sychravé počasí a nebylo to na „vysedávání na balkóně“.

✳️ Snídaně začínala v 07:00 a šlo o klasické švédské stoly, kde bylo možné nalézt klasickou výbavu. Od vajíček, přes salámy, šunky až po cerálie. Kafe jsem si bohužel nedal, ale džus byl vynikající

✳️ Wi-fi byla v pohodě, takže kdybyste potřebovali pracovat, tak zde nebudete mít problém. Zkoušel jsem i televizi, kde jsem nalezl všechny kanály, které jsem očekával. Od klasických televizních programů (ČT1, ČT2, NOVA, Prima) až po ty méně obvyklé.

✳️ Pension Aura je vhodný pro rodiny i páry a rozhodně bych se sem nebál vydat v případě, že budu chtít lyžovat na Špičáku nebo cestovat po Železnorudsku.


Co dělat v okolí?

Jak jsem již psal výše, tak je možné navštívit cukrárny v Železné rudě nebo restauraci na nádraží. Restaurace na nádraží je Plzeňského typu, takže očekávejte pivo, kofolu a dobré jídlo.

Budete-li chtít navštívit cukrárnu, tak doporučuji Sněhurku v Železné rudě. Jestli jste příznivcem dobrého kafe, tak Cross-Café by mohlo být v pohodě. 🙂

Na severu Šumavy

Pamatujte, že pension Aura je umístěný na severu Šumavy, takže je zde nádherná příroda, kterou budete moc prochodit. Nedaleko ubytování jsou ledovcová jezera (černé a čertovo) případně lze vyjet lanovkou na pancíř.


Jako zdroje při přípravě článku jsme využili zejména našich zkušeností, výsledků vyhledávání. Poslední aktualizaci článku připravil Martin 10.11.2019.

Fotky jsme si vyfotili sami a vyhrazujeme si na ně tedy veškerá práva. 🙂